Petekler Neden Isınmaz Çözümü Nedir?

Petekler Neden Isınmaz Çözümü Nedir?

Petekler Neden Isınmaz Çözümü Nedir?

Günümüzde binlerce konut sahibi peteklerinin ısınmamasından şikayet edebilmektedir. Peki, petekler neden ısınmaz? Petek ısınma sorunun en büyük nedeni peteklerin kirlenmesidir. Firmamız petek temizliği işlemleri sayesinde tesisat sorunları tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Eski dönemlerde soba ile ısınan konutlar bununla birlikte ortaya çıkan pek çok zorluklar yer alıyordu. Külün hemen dış tarafa atılması, sobanın hemen sönmeye başlaması veya soba borularının devamlı olarak temizlenmesi gerekiyordu. Son dönemlerde neredeyse bütün evlerde kombi ismi verilen daha gelişmiş bir sistem bulunmaktadır. Kombi petekler çeşitli sebeplerden dolayı belirli aralıklarda ısıtma görevini tamamlamaktadır. Bu durumda ise tam olarak ısınmayan daireleri ısıtmak amacı ile daha fazla doğal gaz miktarı yer almakta ve bunun karşılığında ise daha büyük meblağlı faturalar yer almaktadır. Bu gibi problemlere maruz kalmamak için en az senede bir kere de olsa konutunuzun kombi peteklerin temizlenmesi zorunludur. Kombi petek temizliği ve doğalgaz petek temizliği sayesinde oldukça kısa bir zamanda tamamlanmaktadır. Bu hizmette faaliyet gösteren kurumsallaşmış uzman firmalar tarafından yapılması gerekir.

petek-temizleme-makinasi

Petek Temizleme Makineleri

Kombi petek temizleme uygulamaları yurtdışından getirilmiş olan modern makineler ile yapılmaktadır. Firmamız kombi petek temizleme konusunda gelişmiş derecede olan özel donanımlı makinelere sahip olarak bulunan bir firma olarak hizmet hayatında bulunmaktadır. Firmamız alanında son derece eğitimli personeli ve uygun fiyatları ile konut içerisinde bulunan her türlü kombi petek temizlik faaliyetini gerçekleştirmektedir. İstanbul petek tesisat temizliği firması petek temizliğini yaptıktan sonra ise vakum özelliği olan araçları kullanmaktadır. En son ise temizlik işini şansa bırakmamak adına şirketimiz petek içerisine tazyikli su göndermektedir. Bu işlem ile petek içerisinde kalabilecek ufak boyutlarda yer alan pislik ve kırıntı tortuları tamamen yok edilmektedir. Bu uygulamalardan sonra evinizde petek sisteminiz temizlenmektedir. Temizlenmiş olan petekler eskiye göre daha fazla konut ısıtma özelliğine sahip olabilmektedir. Bunun yanında konut içerisinde doğalgaz yakımı da düşmekte ve çok daha az koşullarda doğal gaz harcanarak, evin içi kolayca yapabilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte tüm evler içerisinde peteklerle ısınabilmektedir. Bu yüzden fiyat aralıkları konut tipine göre değişimde bulunmaktadır. Petek sistemleri, kombi ya da kalorifer kullanılan mekânlarda, sıcaklığı ev içinde kolayca yaymak için tasarlanmış olan özel bir cihazdır. Daha çok kış zamanlarında konutların içinin daha iyi ısınabilmesi amacı ile üretilen bu malzemeler, içerisinde yer alan sıcak su ile çalışma göstermekte ve suyun yapısı gereği sağlıklı bir şekilde iletilmektedir. Ancak uygulanan bu sistem bazen çeşitli problemler ile karşılaşmaktadır.

Kimyasal Petek Temizliği

İstanbul genelinde kalorifer petek bakımı,kalorifer tesisat temizliği,kimyasal petek temizliği, radyatör temizliği gibi çözümlerle hizmetinizdeyiz.

Uzman Petek Temizleme Şirketleri

Günümüzde petek temizliği uygulamaları sayesinde son dönemlerde ortaya çıkan kırma faaliyetleri tamamen sona erdirilmiştir. Kömür ya da doğalgaz ile çalışmış olan ısıtma sistemleri aracılığı ile üretilen ve konutlara montajı yapılan petek sistemleri zaman içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı görevini tam olarak yerine ulaştıramamaktadır. Bu problemin sürekli olarak ortaya çıkabilmesine birçok neden sebep olabilmektedir. Bu sebeplerin başında ise petek içerisine gitmiş olan su sisteminin taşıdığı kireç başta yer almaktadır. Kireç, zamanla petek borularında birikmekte ve peteklerin tam olarak vazifesini çok daha sağlıklı bir şekilde uygulanabilmesini engelleyebilmektedir. Bunun yanında bazı kimyasal maddelerde su ile birlikte petek içerisine nüfuz etmektedir. Bu sebeplerin sonucunda da petekler asli görevini tam olarak yapabilmesinin önüne geçmektedir. Bu gibi sorunlarda petek temizleme hizmeti ile faaliyet göstermiş olan tesisat firmalarından hemen yardım almak gerekmektedir. Şirketimiz petek temizleme hizmetini her zaman uzman yardımı ile beraber tamamlamaktadır. Oldukça pahalı olabilen özel donanımlı makineler eşliğinde uygulanan bu işlem yalnızca bir saat içerisinde kalorifer sistemlerinin temizlenmesini bitirebilmektedir. Özel donanımlı makinelerin çalışma prensibi şu şekilde yer almaktadır. Bozulan veya bir bölümü tam olarak ısınmayan petek, öncelikli olarak içerisine kimyasal bir solüsyon dökülerek tamamlanmaktadır. Bu solüsyon sayesinde petek içinde yapışabilen kireç, yabancı madde ve kimyasal tortular bulundukları bölgeden sökülüp kolayca gönderilmektedir. Bu uygulamadan sonra ise petek içerisinde bulunan bu yabancı maddelerin dışarıya çekilmesi için özel işlem devreye girmektedir. Bu sırada kombi temizleme aracı hemen o bölgede yer almaktadır. Petek temizliği her zaman doğru bir teknolojik altyapıya sahip olan uzman şirketler tarafından yapılması zorunludur.

petek_temizlig%cc%86i

 

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Peki, petek temizliği nasıl yapılmalı? Petek içinde bulunan yabancı maddeler vakum aracılığı ile atılmaktadır. Bu işlem ile peteğin asli görevini yapmasını engelleyecek herhangi bir ürün petek içerisinde bulunmamaktadır. Ancak temizleme işlemi bununla da kalmamaktadır. Her duruma karşılık petek içerisinde yer alan sisteme bir de tazyikli su gönderilmektedir. Bu faaliyet uygulanarak petek içerisinde kalmış olan tortular kolaylıkla dışarı yollanmaktadır. Bu uygulamalardan sonra kalorifer sistemi eskisi gibi çalışmaktadır. Bu yüzde ısınmama derdi de tamamen sona ermektedir. Bu şekilde işlenen temizliğin önemli bir getirisi de doğalgaz faturalarına en iyi şekilde yansıyabilmektedir. Bunun nedeni tam olarak çalışmayan peteği kolayca fark etmeyen insanlar, doğalgaz ayarını daha da yükselterek ısınmaya çalışmaktadır. Temizleme faaliyetleri hizmeti sayesinde ısınma problemi tamamen bitirilmektedir. Şirketimiz son dönemlerde genişlettiği hizmet altyapısı ile her türlü peteğin onarım, bakım ve temizliğini de gerçekleştirmektedir. Profesyonel bir anlayışla hizmet gerçekleştiren firmamız modern makinelere profesyonel müdahaleler sergilemektedir.

kirli_petek_temizlig%cc%86i

Isınma Problemleri Neden Oluşur

Konutunuzun en iyi şekilde ısınabilmesi için mutlaka temizlik şarttır. Kalorifer sistemi konutlar içerisinde en doğru ısınma araçlarından bir tanesi olarak yer alır. Çünkü bu ısıtma sisteminde sıcaklık mekânların her alanına eşit olarak ulaştırılmaktadır. Bu sayede kışın en soğuk aylarında bile ev içinde konforlu bir yaşam imkânı kolaylıkla yer alabilmektedir. Ancak ısıtma sisteminin sorunsuz olarak hizmet yapabilmesi için üç yılda bir sürekli olarak petek bakım ve genel temizliği uygulanması gerekir. Yapılan bu bakım ve temizlik sırasında kalorifer sistemi içerisinde meydana gelebilecek sorunların ulaşması tam olarak önlenmekte, şikâyetler aracılığıyla ortaya çıkmadan kolayca çözülmektedir. Günümüzde petek temizliği fiyatları verilen kaliteli hizmet durumlarına göre farklı fiyat politikaları seyredebilmektedir. Doğalgaz ile çalışan bu ısıtıcı kombiler, petek ismi altında demir malzemeler aracılığıyla ev veya işyerlerini eşit derecede ulaştırabilmektedir. Kombi petek sistemi ile beraber son derece temiz bir yöntem olmasıyla birlikte, çevreye herhangi bir şekilde zarar vermemesi yönü ile tercih yapabilmektedir. Soğuk kış dönemlerinde daire ya da işyerlerini kolayca ısıta petekler, ısıyı tam olarak ayarlayabilme işlevi sayesinde de her mekânda son derece kullanışlı olarak yer alır. Ancak bu ısıtıcı sisteminin kullanılması bazı zorunlulukları da beraberinde getirmektedir. Bu konuların başında ise kombi petek temizleme işlemi başta gelir. İlk olarak kombinin bakteri gibi zararlardan kurtulması gerekmektedir. Daha sonrasında ise elektrik süpürgesi gibi çalışan bu makineler hiçbir şekilde çevreye herhangi bir zarar vermemektedir. Kombinin temizlenme faaliyetinden sonra ise sırada petek temizleme uygulaması gelmektedir. Petek temizleme işlemi uygulanırken ilk olarak peteğin içerisinde kimyasal kullanılması gerekir. Bu özel solüsyon sayesinde petek içerisinde kalmış olan yabancı maddeler ve kireç artıkları tamamen atılmaktadır.