İstanbul Sultanbeyli Su Tesisatçısı – Kırmadan Tesisat Tamiri

İstanbul Sultanbeyli Su Tesisatçısı – Kırmadan Tesisat Tamiri

İstanbul Sultanbeyli Su Tesisatçısı – Kırmadan Tesisat Tamiri

Su tesisatında meydana gelen su kaçağı gibi arızalar, önemsiz görünse de, müdahale edilmediği takdirde büyük ve kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Su kaçağı olduğuna dair bir şüphe varsa, hemen müdahale edilmelidir. Bu aşamada, alanında başarılı olan tesisatçılardan yardım alınmalıdır. İstanbul Sultanbeyli Su Tesisatçısı, alanında başarılı tesisatçılardan oluşan kadrosu ile tesisat tamiri için hizmet vermektedir.

Su Kaçağı Tespit Etme Yöntemleri

Su kaçağının tespit edilmesi için, geçmişte, tahmin yürütüp seramikleri kırma gibi bir yöntem kullanılmaktaydı. Ancak günümüzde, teknoloji gelişmiş olduğundan, yeni cihazlar ve dolayısıyla yeni yöntemler ortaya çıkmıştır. Günümüz şartlarında, kırmadan tesisat tamiri yapılabilmektedir.

Termal kamerayla su kaçağını tespit etme, boru kamerası kullanarak görüntüleme, boruya verilen gazı izleyerek kaçağı bulma ve akustik cihazla dinleme yaparak kaçağı tespit etme gibi yöntemler, günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır.

WP_20130830_002

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti İçin Kullanılan Cihazlar

Kırmadan su kaçağı tespiti için, nemölçer, termal kamera, pis su kamerası ve dinleme cihazı kullanılmaktadır. Nemölçer doğrudan kaçak tespiti yapamasa da, kaçak tespiti yapma aşamasında yardımcı cihaz olarak kullanılmaktadır. Termal kamera ile noktasal su kaçağı tespiti yapılabilmektedir.