İstanbul Kalorifer Petek Temizliği

İstanbul Kalorifer Petek Temizliği

İstanbul Kalorifer Petek Temizliği

Kimyasal Petek Temizliği

İstanbul genelinde kalorifer petek bakımı,kalorifer tesisat temizliği,kimyasal petek temizliği, radyatör temizliği gibi çözümlerle hizmetinizdeyiz.

Hizmetlerimiz; Kalorifer petek bakımı, kimyasal petek temizliği, radyatör temizliği, kalorifer tesisat temizliği

Cennet vatanımızın özel konumu nedeniyle ülkemizde yıl içinde dört mevsimi de yaşıyoruz. Kış mevsiminde ısınma gereksinimi için büyük şehirlerde artık doğalgaz kombi sistemleri tercih edilmeye başlandı. Eskiden evlerimizde kullandığımız sobaların bakımı ve işletilmesi çok zahmetli olduğu biliyoruz. Evlerimizin duvar ve perdelerinde kararmalara sebep oluyordu. Sobanın yeri her ne kadar başka olsa da kaloriferin rahatlığı dururken sobayı tercih eden olmayacağı aşikardır. Soba kullananlar bilirler ki sobayı kurmak bir dert kaldırmak ayrı bir dert yakması başka bir dertti. Kalorifer sisteminin hayatlarımıza girmesiyle artık her ne kadar rahata kavuşsak da kalorifer tesisatında zamanla kirlenmeler olmaktadır. Kalorifer petekleri ısınmıyor probleminin nedenine bağlı olarak neden petekler kirlensin ki diyebilirsiniz ama peteklerden çıkan pis suyu görene kadar bu düşüncenizde kararlı olabilirsiniz. Diyelim ki evinize daha yeni doğalgaz geldi ve sobayı kaldırıp kombi ve kalorifer yaptırdınız. Kombinizi açtınız ve 50 derecede yakmaya başladınız. Elinizi kalorifer peteklerine değdirdiğinizde elinizde hissettiğiniz sıcaklık size mutluluk verip rahat hissetmenizi sağlayacaktır. İlk kışı böyle sıcak geçirdiniz ve 50 derecede iken farzı misal 100 lira doğalgaz faturası geldi. İkinci sene kış geldiğinde tekrar kombinizi çalıştırmaya başlayacaksınız ve geçen seneki gibi ortalama 50 derecede yakacaksınız. Elinizi peteklerin üzerinde gezdirdiğinizde sanki ilk gün ki gibi kalorifer peteklerinin altı ısınmıyor diye düşüneceksiniz ama önemsemeyeceksiniz. Kış mevsiminin sonlarına peteklerinizin eşit bir şekilde ısınmadığını fark edeceksiniz ama umursamayacaksınız. Bu arada doğalgaz faturanız geçen seneye göre sanki daha yüksek gelmeye başladığını düşünüyorsunuz belki doğalgaza gelen yeni zamlardan dolayı arttığını düşüneceksiniz. İkinci senede böyle geçecek ama üçüncü sene gelince artık 50 derecede eskisi gibi ısınmadığını ve doğalgaz faturanızın ilk seneye göre daha çok artış gösterdiğini göreceksiniz.

Kalorifer tesisat temizliği yaptırmak için çok geç kalmadan petekleri yerinden sökmeden kimyasal petek temizliği yapan işinde uzman olan firmalarla irtibata geçmenizi tavsiye ediyoruz. Sadece suyu boşaltıp doldurmak petek temizliği değildir bunu sakın unutmayın. İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında gezici mobil destek aracımızla hizmetinizdeyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir